Hem » Om oss » Personal

Personal

RECEPTION

Suzanne Rudolvsson
receptionist Råda församling och Råda Rum
E-post: info@radarum.se
Tel: 031-338 21 00

_____________________________

KYRKOHERDE

Daniel Tisell
kyrkoherde Råda församling
daniel.tisell@rada.nu
Tel: 031-338 21 22

____________________________

KOMMUNIKATION

Anna-Maria Martén
kommunikatör Råda församling och Råda Rum
anna-maria.marten@rada.nu
Tel: 031-338 21 12

Karin Blennermark
producent Råda församling och Råda Rum
karin.blennermark@rada.nu
Tel: 031-338 21 27

Kim Dehlén
kommunikatör Råda församling och Råda Rum
kim.dehlen@rada.nu
Tel: 031-338 21 16

____________________________

ADMINISTRATION

Carin Cöster
församlingsadministratör
carin.coster@rada.nu
Tel: 031-338 21 05

_____________________________

PRÄSTER & DIAKON

Anne Benedictzen
präst
anne.benedictzen@rada.nu
Tel: 031- 338 21 08

Cecilia Kehlmeier
präst
cecilia.kehlmeier@rada.nu
Tel: 031-338 21 11

Karin Karlsson
präst
karin.karlsson@rada.nu
Tel: 031-338 21 13

Katarina Lidman
diakon
katarina.lidman@rada.nu
Tel: 031-338 21 14

_____________________________

MUSIK I RÅDA

Kristian Hvitfeldt
musikledare
kristian.hvitfeldt@rada.nu
Tel: 031-338 21 07

Josefine Domargård
kyrkomusiker
josefine.domargard@rada.nu
Tel: 031-338 21 06

_____________________________

BARN I RÅDA

Eva Widek
förskollärare
eva.widek@rada.nu
Tel: 031-338 21 21

Anne Nyberg
barnverksamheten
anne.nyberg@rada.nu
Tel: 031-338 21 21

Molly
församlingshund

_____________________________

UNG I RÅDA

Danjel Svensson
församlingspedagog
danjel.svensson@rada.nu
Tel: 0703-14 46 83

Mikael Lestander
församlingspedagog
mikael.lestander@rada.nu
Tel: 031-338 21 17

Niklas Ergin-Olsen
församlingspedagog
niklas.ergin-olsen@rada.nu
Tel: 0703-144623

_____________________________

VUXEN I RÅDA

Kerstin Lybner-Nilsson
församlingskonsulent
kerstin.lybner@rada.nu
Tel: 031-338 21 15

_____________________________

EKONOMI

Linda Sjöberg
löne- och ekonomiassistent
linda.sjoberg@rada.nu
Tel: 031-338 21 32

Maria Holmesson
ekonomiassistent
maria.holmesson@rada.nu
Tel: 031-338 21 33

_____________________________

VAKTMÄSTARE

Daniel Berg
kyrkogårdsföreståndare
daniel.berg@rada.nu
Tel: 031-338 21 20

Anette Kronlund
vaktmästare/gravadministratör
Tel: 031-338 21 34

Kenny Schmidt
vaktmästare
Tel: 031-338 21 03

_____________________________

RESTAURANGEN I RÅDA RUM

E-post: info@radarum.se

Helena Dahlin
vd Råda Rum
helena.dahlin@radarum.se
Tel: 0703-144682

Restaurang
Tel: 031-338 21 04

www.radarum.se