Hem » Om oss » Personal

Personal

RECEPTION

Suzanne Rudolvsson
receptionist Råda församling och Råda Rum
E-post: info@radarum.se
Tel: 031-338 21 00

_____________________________

KYRKOHERDE

Daniel Tisell
kyrkoherde / VD
daniel.tisell@svenskakyrkan.se
Tel: 031-338 21 22

VERKSAMHETSCHEF

Cecilia Kehlmeier
arbetsledande komminister/präst
cecilia.kehlmeier@svenskakyrkan.se
Tel: 031-338 21 11

FASTIGHETS- OCH KYRKOGÅRDSCHEF

Eric Forseström
fastighets- och kyrkogårdschef
eric.forsestrom@svenskakyrkan.se
Tel: 031-338 21 31

____________________________

KOMMUNIKATION

Kim Dehlén
kommunikatör Råda församling och Råda Rum
kim.dehlen@svenskakyrkan.se
Tel: 031-338 21 16

Anna-Maria Martén
kommunikatör / projektledare Gröna Rum
anna-maria.marten@svenskakyrkan.se
Tel: 031-338 21 12

____________________________

ADMINISTRATION

Carin Cöster
församlingsadministratör
carin.coster@svenskakyrkan.se
Tel: 031-338 21 05

Karin Blennermark
producent Råda församling och Råda Rum
karin.blennermark@svenskakyrkan.se
Tel : 031-338 21 27

_____________________________

PRÄSTER & DIAKON

Anne Benedictzen
präst
anne.benedictzen@svenskakyrkan.se
Tel: 031- 338 21 08

Karin Karlsson
präst
karin.karlsson5@svenskakyrkan.se
Tel: 031-338 21 13

Britt-Marie Svantesson
vik. diakon
britt-marie.svantesson@svenskakyrkan.se
Tel: 031-338 21 09

_____________________________

MUSIK I RÅDA

Kristian Hvitfeldt
musikledare
kristian.hvitfeldt@svenskakyrkan.se
Tel: 031-338 21 07

Josefine Domargård
kyrkomusiker
josefine.domargard@svenskakyrkan.se
Tel: 031-338 21 06

_____________________________

BARN I RÅDA

Eva Widek
förskollärare
eva.widek@svenskakyrkan.se
Tel: 031-338 21 19

Molly
församlingshund

_____________________________

UNG I RÅDA

Danjel Svensson
församlingspedagog
danjel.svensson@svenskakyrkan.se
Tel: 0703-14 46 83

Mikael Lestander
församlingspedagog
mikael.lestander@svenskakyrkan.se
Tel: 031-338 21 17

Niklas Ergin-Olsen
församlingspedagog
niklas.ergin-olsen@svenskakyrkan.se
Tel: 0703-144623

_____________________________

VUXEN I RÅDA

Kerstin Lybner-Nilsson
församlingskonsulent
kerstin.lybner-nilsson@svenskakyrkan.se
Tel: 031-338 21 15

_____________________________

HR

Linda Sjöberg
HR-specialist
linda.sjoberg2@svenskakyrkan.se
Tel: 031-338 21 32

_____________________________

EKONOMI

Maria Holmesson
ekonom
maria.holmesson2@svenskakyrkan.se
Tel: 031-338 21 33

_____________________________

VAKTMÄSTARE

Anette Kronlund
vaktmästare/gravadministratör
anette.kronlund@svenskakyrkan.se
Tel: 031-338 21 34

Kenny Schmidt
vaktmästare
kenny.schmidt@svenskakyrkan.se
Tel: 031-338 21 03

Sofia Kummel
vaktmästare
sofia.kummel@svenskakyrkan.se
Tel: 031-338 21 28

_____________________________

RESTAURANGEN I RÅDA RUM

Restaurang
E-post: info@radarum.se
Tel: 031-338 21 04
www.radarum.se

Christina Widler
Driftsledare
christina.widler@radarum.se
Tel: 031-338 21 04

Fredrik Adén
Köksmästare
fredrik.aden@radarum.se
Tel: 031-338 21 04