Hem » Aktuellt » Rådasångare med i "Här är ditt liv"

Rådasångare med i "Här är ditt liv"

Under kidnappningen av Lena Maria Klingvall medverkade sångare från Råda församlings körer. Kidnappningen till “Här är ditt liv” som sändes lördagen den 25 september 2010 skedde i en monter på Bokmässan i Göteborg.

Emelie Lorenzatti, utklädd till Manga,  gick fram för att få en bok signerad och bad om att få framföra en sång. Flera sångare ur bland annat Loud’n Proud och Råda Power anslöt och överraskade Lena Maria med att gemensamt sjunga en nyskriven hyllningstext. Efter sången hälsade Ingvar Oldsberg välkommen till programmet.

Se kidnappningen på svtplay >>

Råda församling 2010

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>