Hem » Aktuellt » Råda Äventyrare

Råda Äventyrare

Vill du åka in i fantasins värld, en värld fylld av äventyr och dramatik där vi är hjältarna? Välkommen till Råda Äventyrare. Det är en läsårsgrupp som träffas ungefär en gång i månaden för att tillsammans förbereda sig för ett äventyr, att åka på ett läger, eller lajv, under Kristi himmelsfärds helgen 2017 (onsdag – söndag).

Att åka på lajv innebär att ta chansen att prova på att gå i någon annans skor ett par dagar, med allt vad det kan föra med sig av nya perspektiv på sig själv, sina värderingar och sitt eget förhållningssätt till tro. Läs mer här

 Det finns ännu några platser kvar i höstens grupp.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>