Hem » Aktuellt » Med anledning av coronaviruset

Med anledning av coronaviruset

Med anledning av coronaviruset:

Uppdatering 27 mars: Vi följer Folkhälsomyndighetens/Regeringens beslut att från och med söndag 29 mars avstå offentliga tillställningar med fler än 50 personer, med anledning av det nya coronaviruset. Detta innebär att vissa evenemang kan komma att ställas in och/eller flyttas fram.

Informationen uppdateras löpande.

Som försiktighetsåtgärd vill vi be dig att stanna hemma om du har luftvägs- eller influensasymtom, även i mildare grad. Som extra omtanke för varandra: var noga med handhygienen och tänk på att tvätta händerna flera gånger om dagen.

För mer information gällande viruset se: https://www.folkhalsomyndigheten.se/

2 tankar om Med anledning av coronaviruset

  • Hej! Jag ska på begravning i Råda kyrka i morgon kl 13 och undrar nu om den kommer att hållas?
    Hälsningar Marina Andersson

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>