Hem » Aktuellt » Drop-in-dop

Drop-in-dop

Söndag 19 oktober klockan 14.00-16.00 i Råda kyrka. Fånga tillfället att få bli döpt eller låta döpa ditt barn eller barnbarn i Råda kyrka. Kom själv eller fyll kyrkan med nära och kära! Drop-in-dop innebär att ingen anmälan behövs. Efter dopet BJUDER VI PÅ DOPKALAS med bakelse i församlingshemmet.  För att kunna genomföra dop av barn krävs godkännande från barnets samtliga vårdnadshavare. För mer information kontakta Åsa Markung, präst, 0703-144612.


Råda församling, 2014

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>