Hem » Aktuellt » Barnkörernas digitala julavslutning

Barnkörernas digitala julavslutning

Här kommer barnkörerna Råda Rockers, Råda Rookies och Råda Rebels digitala julavslutningar att visas. I själva verket är det deras sista corona-anpassade körövningar som vi livesänder här och på vår facebooksida för familj och vänners skull.

Varje år har barnkörerna i Råda församling julasvlutningskonserter i Råda Rum, då familj och vänner blir inbjudna till vår stora konserthall. I år blir det inte så. Men vi bjuder istället på en livesänd version av en sista körövning som får bli årets julavslutning för körerna som övat på sina julsånger i corona-anpassad regi.

Digital julavslutning med Råda Rebels.

Publicerat av Råda församling Onsdag 25 november 2020

Datum/tider:
Måndag 23 nov kl 17.00 – Råda Rockers
Tisdag 24 nov kl 16.30 – Råda Rookies
Onsdag 25 nov kl 16.15 – Råda Rebels

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>